Deutsch Česky
Cihelna Šitbořice

Reference cihelny v Šitbořicích

Šitbořické plné pálené cihly jsou známé svoji vynikající odolností vůči povětrnostním vlivům. To je také hlavní důvod, proč jsou ve stavebnictví používány především pro náročné aplikace jako např. při stavbě takových budov, u nichž se předpokládá, že jejich stěny nebo části jejich stěn zůstanou neomítnuty.

Rekonstrukce budovy v Hustopečích Rekonstrukce budovy v Hustopečích Domov pro seniory - Náměšť nad Oslavou

Stejné vynikající vlastnosti vykazují také tzv. řezané cihly, jejichž původní tvar musel být řezáním upraven, aby vyhovoval požadavkům konkrétních projektů. Přestože se řezáním obnaží jádro cihly, pro Šitbořické zvonivky to nepředstavuje žádný problém a nástrahám klimatu budou odolávat celá staletí stejně jako cihly neupravené.

Typickým zákazníkem Šitbořické cihelny jsou tedy stavitelé, kterým záleží nejen na tom, jak bude jejich stavba vypadat v den kolaudace, ale jaký bude vzhled budovy i po mnoha desetiletích. A protože jsme na jižní Moravě, samozřejmě patří mezi časté odběratele naší cihelny také majitelé vinných sklípků, při jejichž stavbě se Šitbořické pálené cihly díky svým vynikajícím vlastnostem uplatňují více než století.

Vinařství Rozařín - Moutnice

Dalším významným vinařstvím, kde se při rekonstrukci uplatnily Šitbořické zvonivky je Vinařství Rozařín v obci Moutnice. Moutnice leží přibližně 5 km severozápadně od Šitbořic, na trase z Brna do Hodonína.

Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o. Vinařství Rozařín s.r.o.

Doporučené odkazy:

Kostel svatého Víta - Jemnice

Během komplexní opravy gotického kostela svatého Víta, který se nachází ve východní části města Jemnice, byly při rekonstrukci dlažby použity cihelné dlaždice vyrobené na zakázku v Šitbořické cihelně. Vlastní opravu kostela prováděla firma Stavební huť Slavonice, která se specializuje na odbornou péči o historické památky včetně restaurátorských prací. Od července 2016 je kostel opět přístupný veřejnosti.

Kostel svatého Víta - Jemnice Kostel svatého Víta - Jemnice Kostel svatého Víta - Jemnice Forma na cihelné dlaždice Cihelné dlaždice Kostel svatého Víta - rekonstrukce dlažby Kostel svatého Víta - rekonstrukce dlažby

Doporučené odkazy:

Domov pro seniory - Náměšť nad Oslavou

Při stavbě moderního bezbariérového komplexu, který je součástí Domova pro seniory nácházejícího se přímo v centru Náměště nad Oslavou, byly použity cihly ze Šitbořic. Protože budovy byly vystavěny na netypickém půdorysu, bylo navíc nutné použít řezané cihly. Jak je z plánku zřejmé, stěny budov nejsou vzájemně kolmé a proto musel být tvar cihel přizpůsoben řezáním požadovanému úhlu jednotlivých zdí.

Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Domov pro seniory Náměšť nad Oslavou

Doporučené odkazy:

Vinařství Baloun - Velké Pavlovice

Jedním z významných zákazníků, který při rekonstrukci a dostavbě objektů svého vinařského podniku používal mimo jiné také cihly ze Šitbořic, je Vinařství Baloun ve Velkých Pavlovicích. Na následujících fotografiích je zachycen zrekonstruovaný vinný sklípek v Hustopečích.

Vinařství Baloun Vinařství Baloun Vinařství Baloun Vinařství Baloun Vinařství Baloun Vinařství Baloun

Doporučené odkazy:

Fotogalerie

Akční nabídka

Výprodej červených cihel
na vnitřní zdění

Akční cena
15,00 Kč/ks + DPH

Nabídka platí do vyprodání
stávajících zásob

Historie

Kontakt

mobil:  +420 725 332 942
e-mail:  cihelna.sitborice@seznam.cz
cihelna Šitbořice © 2011-2023    ·    obchodní podmínky    ·    ochrana osobních údajů    ·    prohlášení o shodě